تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - جون 2016

   

  دانستنیهای بازار املاک و ساخت و ساز

  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ – جون 2016

   

  و مسابقه همچنان ادامه دارد   .  .  .

   

       با درود بی پایان به علاقه مندان این سلسله مطالب،

        بهار به پایان رسید و فصلی دیگر آغاز گشت، ولی از تب تند بازار املاک ونکور کاسته نشد.

        در پنجمین روز ماه جولای، انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ بنا به روال همیشگی، گزارش ماهانۀ خود از وضعیت بازار املاک در ماه جون 2016 را منتشر ساخت. در این نوشتار، ضمن ارائۀ توضیحاتی چند پیرامون بازار املاک ونکوور، توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم.

   *     *     *     *     *

       توصیف وضعیت بازار املاک ونکوور در گزارشات ماهانه، اکنون تبدیل به قصّه ای تکراری شده. هر ماه لشگر بزرگ خریداران در برابر شمار اندک فروشندگان نبردی را ادامه میدهند که در نهایت، برندۀ آن از یک سو خریداری است که موفق شده ملکی را به چنگ آورد، و در دیگر سو فروشنده ایست که بهایی بسیار بیش از آنچه یکی دو ماه قبل تصور میکرد، به ازای فروش ملکش به دست آورده.

        در ماه جون نیز خریداران بسیار بیشتر از فروشندگان بودند و افزایش نسبی شمار خانه های فروشی نیز دردی را چاره نکرد.

       در این ماه، تعداد فروشندگان و خریداران در مقایسه با ماه مشابه در سال پیش با اندکی اغماض، تقریبا بدون تغییر باقی ماند. ولی این مساله روند افزایش قیمتها را متوقف نکرد و شاخص بهای املاک فقط در همین یک ماه، بیش از سه درصد رشد داشت.

       نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود یکی از شاخصهای مهم اندازه گیری نبض بازار و تشخیص بازار خریداران از بازار فروشندگان است. معمولا زمانیکه این نسبت بین چهارده تا بیست و دو درصد باشد بازار در حالت تعادلی است و چنانچه از مرز بیست و دو درصد عبور کند، کفۀ بازار به نفع فروشندگان سنگینی خواهد کرد. در حالت کمتر از چهارده درصد، بازار به سمت خریداران متمایل خواهد بود. در ماه جون امسال، از 7812  ملک موجود در بازار، 4400 دستگاه آن به فروش رفت. یعنی نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود حدود پنجاه و شش درصد باقی ماند.

       خریدارن و فروشندگاه بطور روزمره شاهد اثر عدم تعادل میان عرضه و تقاضا بر قیمت املاک ونکوور هستند. در این ماه بهای شاخص املاک در این شهر با رشدی بیش از سی و دو درصد، به رقم نهصد و هفده هزار و هشتصد دلار رسید.

       بخش منازل مستقل تکواحدی با عبور از مرز یک میلیون و پانصد و شصت هزار دلار، نسبت به سال قبل نزدیک به سی و نه درصد افزایش یافت. در کنار آن، آپارتمانها با رشد بیست و پنج درصدی و تاون هاوس ها با افزایشی بیست و هشت درصدی، به دنبال قافله سالار میدویدند.

        

       حال توجه شما را به نکات کلیدی و برجستۀ گزارش این ماه انجمن جلب می نمایم: 

  • میزان فروش املاک در این ماه، بیست و هشت درصد بیش از متوسط ماههای جون در ده سال گذشته بود
  • در ماه جون امسال چهار هزار و چهارصد ملک در منطقۀ ونکوور بزرگ به فروش رسید.
  • تعداد املاک فروخته شده در ششمین ماه امسال، فقط شش دهم درصد بیش از مدت مشابه در سال قبل بود.
  • املاک تازه به بازار عرضه شده برای فروش در این ماه به 5875 دستگاه رسید که یک و دو دهم درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بود.
  • نسبت تعداد املاک فروخته شده به عرضه شده در این حدود پنجاه و شش درصد بود. که نشانۀ محکمی بر سنگینی کفۀ ترازو به نفع فروشندگان است.
  • تعداد کل املاک وجود برای فروش در بازار در این ماه به 7812  واحد رسید. این مقدار نسبت به جون سال قبل، شش و شش دهم درصد افزایش نشان میدهد.
  • از ماه مارچ به این سو، تعداد کل واحدهای عرضه شده به بازار طی این چهار ماه، در بالاترین حد خود در ده سال گذشته بوده اند.
  • در ماه جون، 1562 دستگاه خانۀ مستقل تکواحدی به فروش رسید که نسبت به ماه مشابه در سال پیش از خود، هجده و شش دهم درصد کاهش نشان میدهد. در همین ماه متوسط شاخص قیمت این گروه از املاک با افزایشی نزدیک به سی و نه درصد نسبت به ماه مشابه در سال قبل، به 1561500 دلار رسید.
  • میزان فروش آپارتمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز افزایشی نوزده درصدی را شاهد بود. در این ماه تعداد 2108  دستگاه آپارتمان در ونکور بزرگ به فروش رسید. متوسط شاخص قیمت آپارتمان نسبت به ماه جون 2015،  با بیش از بیست و پنج درصد افزایش، به 501100  دلار رسید.
  • فروش خانه های به هم پیوسته (مانند تاون هاوس) نیز با افزایش هفت درصدی خود، به عدد 730 دستگاه رسید. متوسط شاخص قیمت خانه های این دسته طی دوازده ماه گذشته با بیست و هشت درصد افزایش به مرز 656900  دلار رسید. 

  *     *     *     *     *

  پی نوشت ها و سایر نکات مهم:

  • منطقۀ ونکوور بزرگ در گزارشات آماری انجمن مناطق زیر را در بر میگیرد: ویسلر، سان شاین کاوست، اسکوامیش، وست ونکوور، نورث ونکوور، ونکوور، برنابی، نیو وست مینستر، ریچموند، پورت مودی، پورت کوکیتلام، کوکیتلام، پیت میدوز، میپل ریج و ساوت دلتا
  • اطلاعات و آمار ارائه شده در این مجموعه مطالب فقط جنبۀ اطلاع رسانی دارد و به هیچوجه نباید پایۀ تصمیم گیری برای قیمت گذاری، خرید یا فروش ملک باشد. تماس با مشاورین املاک با تجربه و آگاه نخستین گام در راه ورود به بازار مسکن است.
  • اصل این گزارش به همراه نمودار ها و جداول مرتبط، در وب سایت انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ موجود است. www.rebgv.org
  • این آمار فقط مربوط به املاک مسکونی است که از طریق MLS® به بازار عرضه شده یا به فروش رسیده اند.
  • چنانچه در مورد آمار و مندرجات این مطلب نیاز به هرگونه توضیح یا اطلاعات بیشتر داشتید و یا مایل به دریافت متن کامل گزارش به همراه نمودارها و جداول تفکیکی منطقه ای، و یا آگاهی دقیق تر از وضعیت بازار در منطقه ای خاص می باشید، با اینجانب تماس بگیرید. Kavehrealtor@gmail.com
  • اطلاعات بیشتر از بازار املاک ونکوور در https://www.facebook.com/kavehmovazzafi.realtor

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 15 تير 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : املاک ,بازار ,درصد ,رسید ,نسبت ,ونکوور ,ونکوور بزرگ ,بازار املاک ,*     *     ,املاک ونکوور ,املاک فروخته ,*     *     *     ,بازار املاک ونکوور ,ت ,
  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - جون 2016

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :149142
 • بازدید امروز :316843
 • بازدید داخلی :18718
 • کاربران حاضر :169
 • رباتهای جستجوگر:442
 • همه حاضرین :611

تگ های برتر