تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - می 2016

   

  دانستنیهای بازار املاک و ساخت و ساز

  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ – می 2016

   

  بازار هنوز هم داغ است   .  .  .

   

  با درود بی پایان به علاقه مندان این سلسله مطالب،

   

       در چند هفته اخیر طی گفتگوهایی که با برخی دوستان داشتم، دریافتم که به گمان آنان بازار املاک ونکوور به آرامش رسیده است. . . . البته این فقط نظریه ای بود که با گزارش این ماه انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ، به تایید نرسید.

   

       در دومین روز ماه جون، انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ بنا به روال همیشگی، گزارش ماهانۀ خود از وضعیت بازار املاک در ماه می 2016 را منتشر ساخت. در این نوشتار، ضمن ارائۀ توضیحاتی چند پیرامون بازار املاک ونکوور، توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم.

   

  *     *     *     *     *

   

       در این ماه صف خریداران ملک کوتاهتر نشد، ولی صف فروشندگان اندکی، و فقط اندکی افزایش یافت. اگرچه این زیاد شدن فروشندگان در بازار تشنۀ کنونی، مانند لیوان آبی بود برای خاموش کردن آتشی به بزرگی یک خانه.

       در کنار رشد هجده درصدی فروش نسبت به سال قبل، تعداد املاک عرضه شده به بازار نیز نسبت به ماه مشابه در سال قبل دوازده درصد بیشتر. البته علیرغم این رشد ظاهری، به دلیل کمبود عمومی ملک در بازار، قیمتها همچنان به سیر صعودی خود ادامه دادند.

       نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود یکی از شاخصهای مهم اندازه گیری نبض بازار و تشخیص بازار خریداران از بازار فروشندگان است. معمولا زمانیکه این نسبت بین چهارده تا بیست و دو درصد باشد بازار در حالت تعادلی است و چنانچه از مرز بیست و دو درصد عبور کند، کفۀ بازار به نفع فروشندگان سنگینی خواهد کرد. در حالت کمتر از چهارده درصد، بازار به سمت خریداران متمایل خواهد بود. در ماه می امسال، از 7726  ملک موجود در بازار، 4769 دستگاه آن به فروش رفت. یعنی نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود نزدیک به شصت و دو درصد باقی ماند.

       این عدم تعادل میان عرضه و تقاضا به طور مستقیم و روزمره اثر خود را بر قیمت املاک ونکوور میگذارد. در این ماه بهای شاخص املاک در این شهر با رشدی نزدیک به سی درصد، به رقم هشتصد و هشتاد و نه هزار دلار رسید.

       بخش منازل مستقل تکواحدی با عبور از مرز یک میلیون و پانصد و سیزده هزار دلار، نسبت به سال قبل نزدیک به سی و هفت درصد افزایش یافت. در کنار آن، آپارتمانها با رشد بیست و دو درصدی و تاون هاوس ها با افزایشی بیست و پنج درصدی، نشان دادند که از قافله عقب نمانده اند.

   

       حال توجه شما را به نکات کلیدی و برجستۀ گزارش این ماه انجمن جلب می نمایم:

   

  • میزان فروش املاک در این ماه، سی و پنج درصد بیش از متوسط ماههای می در ده سال گذشته بود
  • در ماه می امسال چهار هزار و هفتصد و شصت و نه ملک در منطقۀ ونکوور بزرگ به فروش رسید.
  • تعداد املاک فروخته شده در پنجمین ماه امسال، هجده درصد بیش از مدت مشابه در سال قبل بود.
  • املاک تازه به بازار عرضه شده برای فروش در این ماه به 6289 دستگاه رسید که دوازده درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بود.
  • نسبت تعداد املاک فروخته شده به عرضه شده در این نزدیک به شصت و دو درصد بود. که نشانۀ محکمی بر سنگینی کفۀ ترازو به نفع فروشندگان است.
  • تعداد کل املاک وجود برای فروش در بازار در این ماه به 7726  واحد رسید. این مقدار نسبت به می سال قبل، بیش از سی و هفت درصد کاهش نشان میدهد.
  • در ماه می، 1865 دستگاه خانۀ مستقل تکواحدی به فروش رسید که نسبت به ماه مشابه در سال پیش از خود، هشت درصد افزایش نشان داد. در همین ماه متوسط شاخص قیمت این گروه از املاک با افزایشی نزدیک به سی و هفت درصد نسبت به ماه مشابه در سال قبل، به 1513800 دلار رسید.
  • میزان فروش آپارتمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز افزایشی سی و چهار درصدی را شاهد بود. در این ماه تعداد 2150 دستگاه آپارتمان در ونکور بزرگ به فروش رسید. متوسط شاخص قیمت آپارتمان نسبت به ماه می 2015،  با بیست و دو درصد افزایش، به 485000  دلار رسید.
  • فروش خانه های به هم پیوسته (مانند تاون هاوس) نیز با افزایش سه درصدی خود، به عدد 754 دستگاه رسید. متوسط شاخص قیمت خانه های این دسته طی دوازده ماه گذشته با بیست و پنج درصد افزایش به مرز 632400  دلار رسید.

   

  *     *     *     *     *

   

  پی نوشت ها و سایر نکات مهم:

   

  • منطقۀ ونکوور بزرگ در گزارشات آماری انجمن مناطق زیر را در بر میگیرد: ویسلر، سان شاین کاوست، اسکوامیش، وست ونکوور، نورث ونکوور، ونکوور، برنابی، نیو وست مینستر، ریچموند، پورت مودی، پورت کوکیتلام، کوکیتلام، پیت میدوز، میپل ریج و ساوت دلتا
  • اطلاعات و آمار ارائه شده در این مجموعه مطالب فقط جنبۀ اطلاع رسانی دارد و به هیچوجه نباید پایۀ تصمیم گیری برای قیمت گذاری، خرید یا فروش ملک باشد. تماس با مشاورین املاک با تجربه و آگاه نخستین گام در راه ورود به بازار مسکن است.
  • اصل این گزارش به همراه نمودار ها و جداول مرتبط، در وب سایت انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ موجود است. www.rebgv.org
  • این آمار فقط مربوط به املاک مسکونی است که از طریق MLS® به بازار عرضه شده یا به فروش رسیده اند.
  • چنانچه در مورد آمار و مندرجات این مطلب نیاز به هرگونه توضیح یا اطلاعات بیشتر داشتید و یا مایل به دریافت متن کامل گزارش به همراه نمودارها و جداول تفکیکی منطقه ای، و یا آگاهی دقیق تر از وضعیت بازار در منطقه ای خاص می باشید، با اینجانب تماس بگیرید. Kavehrealtor@gmail.com
  • اطلاعات بیشتر از بازار املاک ونکوور در https://www.facebook.com/kavehmovazzafi.realtor

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 14 خرداد 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : املاک ,بازار ,درصد ,نسبت ,ونکوور ,رسید ,*     *     ,املاک ونکوور ,ونکوور بزرگ ,بازار املاک ,مشاورین املاک ,*     *     *     ,مشاورین املاک ونکوو ,
  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - می 2016

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :149142
 • بازدید امروز :317085
 • بازدید داخلی :18746
 • کاربران حاضر :182
 • رباتهای جستجوگر:440
 • همه حاضرین :622

تگ های برتر