تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - اپریل 2016

   

  دانستنیهای بازار املاک و ساخت و ساز

  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ – اپریل 2016

   

  و باز هم رکوردی دیگر شکسته شد  .  .  .

   

       با درود بی پایان به علاقه مندان این سلسله مطالب،

        وای به روزی که اخبار و اتفاقات "غیر منتظره" تبدیل به روندی عادی شوند. آن روز، وضعیت مشابه حال و روز کنونی بازار املاک ونکوور خواهد بود. خبر شکسته شدن رکوردی جدید در هر ماه، اکنون به گوش شنوندگان و پی گیران بازار املاک ونکوور تبدیل به امری طبیعی شده است. بنابراین اشاره به این نکته که میزان فروش املاک در ماه اپریل امسال، بالاترین رکورد تاریخی تمام ماههای اپریل را به دست آورد، برای گروه زیادی تعجب برانگیز نباشد.

       در سومین روز ماه می، انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ بنا به روال همیشگی، گزارش ماهانۀ خود از وضعیت بازار املاک در ماه اپریل 2016 را منتشر ساخت. در این نوشتار، ضمن ارائۀ توضیحاتی چند پیرامون بازار املاک ونکوور، توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم.

   *     *     *     *     *

       گویی صف خریداران ملک در ونکوور خیال کوتاه شدن ندارد. در نقطه مقابل، صف فروشندگان نیز قصد طولانی شدن ندارد. این تضاد طولانی مدت، اثر خود را به شکل مستقیم در افزیش قیمت ها به جا میگذارد.

       با نگاهی به این گزارش، میتوان دریافت که بازار املاک ونکوور همچنان مانند زمین تشنه ای است که قطرات اندک باران چاره سازش نیست.

       مطابق این گزارش، ماه اپریل امسال بیشترین تعداد فروش املاک برای ماههای اپریل را در تاریخ بازار املاک ونکوور از زمان ثبت آن را رقم زد. در چهارمین ماه سال، خریداران مشتاقان از سراسر جهان در این شهر نه چندان پهناور، چهار هزار و هفتصد و هشتاد و یک ملک، اعم از آپارتمان، تاون هاوس و خانه را به نام خود کردند تا نشان دهند بازار فروش در مقام مقایسه با اپریل سال گذشته، بیش از چهارده درصد جهش داشته است.

       در برابر رشد چهارده درصدی فروش، تعداد املاک عرضه شده به بازار در این ماه نسبت به ماه مشابه در سال قبل فقط چهار درصد رشد داشت. البته علیرغم این رشد ظاهری، تعداد کل املاک موجود در بازار هنوز هم سی و نه درصد کمتر از اپریل سال قبل است. این مساله نشانگر کمبود شدید املاک فروشی در بازار است. تا زمانی که این شکاف بین عرضه و تقاضا پر نشود، نمیتوان انتظاری برای به ثبات رسیدن بازار داشت.

       نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود یکی از شاخصهای مهم اندازه گیری نبض بازار و تشخیص بازار خریداران از بازار فروشندگان است. معمولا زمانیکه این نسبت بین چهارده تا بیست و دو درصد باشد بازار در حالت تعادلی است و چنانچه از مرز بیست و دو درصد عبور کند، کفۀ بازار به نفع فروشندگان سنگینی خواهد کرد. در حالت کمتر از چهارده درصد، بازار به سمت خریداران متمایل خواهد بود. در ماه اپریل امسال، از 7550 ملک موجود در بازار، 4781 دستگاه آن به فروش رفت. یعنی نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود از شصت و سه درصد نیز فراتر رفته است.

       همانگونه که میتوان حدس زد، این عدم تعادل میان عرضه و تقاضا به طور مستقیم و روزمره اثر خود را بر قیمت املاک ونکوور میگذارد. در این ماه بهای شاخص املاک در این شهر با رشدی بیش از بیست و پنج درصد به رقم هشتصد و چهل و پنج هزار دلار رسید. اما این تمام داستان نیست. بخش منازل مستقل تکواحدی با عبور از مرز یک میلیون و چهارصد هزار دلار، نسبت به سال قبل بیش از سی درصد افزایش یافت. در کنار آن، آپارتمانها با رشد بیست و یک درصدی و تاون هاوس ها با افزایشی بیست و دو درصدی، نشان دادند که از قافله عقب نمانده اند.

        حال توجه شما را به نکات کلیدی و برجستۀ گزارش این ماه انجمن جلب می نمایم:

   

  • ماه اپریل امسال بیشترین تعداد فروش املاک در تمامی ماههای اپریل در بازار املاک ونکوور را شاهد بود
  • میزان فروش املاک در این ماه، چهل و دو درصد بیش از متوسط ماههای اپریل در ده سال گذشته بود
  • در ماه اپریل امسال چهار هزار و هفتصد و هشتاد و یک ملک در منطقۀ ونکوور بزرگ به فروش رسید.
  • تعداد املاک فروخته شده در چهارمین ماه امسال، چهارده درصد بیش از مدت مشابه در سال قبل بود.
  • املاک تازه به بازار عرضه شده برای فروش در این ماه به 6127 دستگاه رسید که چهار درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بود.
  • نسبت تعداد املاک فروخته شده به عرضه شده در این ماه فراتر از شصت و سه درصد بود. که نشانۀ محکمی بر سنگینی کفۀ ترازو به نفع فروشندگان است.
  • تعداد کل املاک وجود برای فروش در بازار در این ماه به 7550  واحد رسید. این مقدار نسبت به اپریل سال قبل، بیش از سی و نه درصد کاهش نشان میدهد.
  • در ماه اپریل، 1979 دستگاه خانۀ مستقل تکواحدی به فروش رسید که نسبت به ماه مشابه در سال پیش از خود، نه درصد افزایش نشان داد. در همین ماه متوسط شاخص قیمت این گروه از املاک با افزایشی فراتر از سی درصد نسبت به ماه مشابه در سال قبل، به 1403200 دلار رسید.
  • میزان فروش آپارتمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز افزایشی سی و سه درصدی را شاهد بود. در این ماه تعداد 2107 دستگاه آپارتمان در ونکور بزرگ به فروش رسید. متوسط شاخص قیمت آپارتمان نسبت به ماه اپریل 2015،  با بیست و یک درصد افزایش، به 475000  دلار رسید.
  • فروش خانه های به هم پیوسته (مانند تاون هاوس) نیز با افزایش دوازده درصدی خود، به عدد 695 دستگاه رسید. متوسط شاخص قیمت خانه های این دسته طی دوازده ماه گذشته با بیست و یک درصد افزایش به مرز 608600  دلار رسید.

   

  *     *     *     *     *

   

  پی نوشت ها و سایر نکات مهم:

   

  • منطقۀ ونکوور بزرگ در گزارشات آماری انجمن مناطق زیر را در بر میگیرد: ویسلر، سان شاین کاوست، اسکوامیش، وست ونکوور، نورث ونکوور، ونکوور، برنابی، نیو وست مینستر، ریچموند، پورت مودی، پورت کوکیتلام، کوکیتلام، پیت میدوز، میپل ریج و ساوت دلتا
  • اطلاعات و آمار ارائه شده در این مجموعه مطالب فقط جنبۀ اطلاع رسانی دارد و به هیچوجه نباید پایۀ تصمیم گیری برای قیمت گذاری، خرید یا فروش ملک باشد. تماس با مشاورین املاک با تجربه و آگاه نخستین گام در راه ورود به بازار مسکن است.
  • اصل این گزارش به همراه نمودار ها و جداول مرتبط، در وب سایت انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ موجود است. www.rebgv.org
  • این آمار فقط مربوط به املاک مسکونی است که از طریق MLS® به بازار عرضه شده یا به فروش رسیده اند.
  • چنانچه در مورد آمار و مندرجات این مطلب نیاز به هرگونه توضیح یا اطلاعات بیشتر داشتید و یا مایل به دریافت متن کامل گزارش به همراه نمودارها و جداول تفکیکی منطقه ای، و یا آگاهی دقیق تر از وضعیت بازار در منطقه ای خاص می باشید، با اینجانب تماس بگیرید. Kavehrealtor@gmail.com
  • اطلاعات بیشتر از بازار املاک ونکوور در https://www.facebook.com/kavehmovazzafi.realtor

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 15 ارديبهشت 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : املاک ,بازار ,درصد ,اپریل ,ونکوور ,رسید ,بازار املاک ,املاک ونکوور ,فروش املاک ,ونکوور بزرگ ,*     *     ,بازار املاک ونکوور ,*     *     *     ,ام ,
  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - اپریل 2016

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :149142
 • بازدید امروز :317469
 • بازدید داخلی :18799
 • کاربران حاضر :180
 • رباتهای جستجوگر:445
 • همه حاضرین :625

تگ های برتر